Ania Salwowska najlepsza w kraju z geologii

30 maja Ania Salwowska z III gim wyjechała na wycieczkę do Warszawy, która była nagrodą za zdobycie I miejsca w etapie wojewódzkim konkursu geologicznego. Ania odwiedziła: Muzeum Ziemi, Stare Miasto i Centrum Nauki – Kopernik. Następnego dnia przystąpiła do III etapu (poziom krajowy) konkursu geologicznego.

Na tym etapie uczniowie muszą w czasie od 15 sek. do 1 minuty odpowiedzieć prawidłowo na 50 pytań z zakresu geografii, geologii dynamicznej, paleontologii, mineralogii i petrografii. Po podliczeniu punktów okazało się, że Ania uzyskała najwyższy wynik wraz z inną uczestniczką konkursu. Po pierwszej dogrywce dalej pozostawał remis. Sprawę rozstrzygnęła druga dogrywka, w której Ania okazała się lepsza w rozpoznawaniu skał i minerałów.

Miło nam ogłosić, że uczennica z naszej szkoły zajęła I miejsce i jest najlepsza z geologii (w kategorii: szkoła podstawowa i gimnazjum) w całej Polsce. Pracownicy naukowi Muzeum Geologicznego i Uniwersytetu Warszawskiego namawiali Anię do studiowania w przyszłości geologii.

Dodano 05.06.2019