Dzień bez plecaka

Prima aprilis, czyli święto żartu, w naszej szkole świętowane było w tym roku wyjątkowo. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anny Lucewicz zaproponował, by uczniowie wykazali się kreatywnością i wymyślili oryginalne nosidła na swoje szkolne przybory.

Dzień ten spędziliśmy pod hasłem “Dzień bez plecaka”. Pomysły uczniów były niesamowite. Młodzież przyszła do szkoły z niezwykle oryginalnymi nieplecakami. Na korytarzach dało się zauważyć walizki, wózki dla lalek, tace, sieci na ryby, latarnie, deskorolki, skrzynki na narzędzia, sanki, transportery dla kotów, a nawet klatki dla ptaków oraz samodzielnie wykonaną “teczkę” z tablic rejestracyjnych. Wszyscy porównywali swoje nietypowe plecaki, co wywołało wiele radości i uśmiechu.

Lekcje też nie mogły odbywać się normalnie, w końcu 1 kwietnia to “dzień oszusta”. Co chwilę dały się zauważyć podejrzane zmiany miejsc i w sali lekcyjnej zamiast 8a zjawiała się 8b lub klasa 7 czy 6. Nauczyciele również wykazywali się poczuciem humoru, zadając uczniom nietypowe zadania, na przykład opis dzidy lub prowadząc lekcję w języku obcym. Niektórzy posunęli się jeszcze dalej robiąc niezapowiedziane “kartkówki” z datą 1 kwietnia, oczywiście kończące się poleceniem “uśmiechnij się!”.

Zabawa była rewelacyjna, cieszymy się, że społeczność uczniowska wykazała się kreatywnością i poczuciem humoru.

Wielkie brawa za pomysłowość!

 

Dodano 05.04.2022