Gimnazjaliści uczą uczniów klasy I – lekcja muzyki

26 marca pierwszaki gościli w swojej klasie dwoje uczniów naszego gimnazjum. Marta Leman i Kuba Szczasiuk przygotowali lekcję muzyki – śpiew i grę na gitarze.

Opowiedzieli o instrumentach, które ze sobą przynieśli, wyjaśnili w jaki sposób można grać na gitarze, jakie są rodzaje gitar, pokazali również jakie akcesoria niezbędne są dla każdego gitarzysty, między innymi: kapodaster, stroik, kostki, piórka itp.

Pierwszaki mogli posłuchać gry na gitarze klasycznej i elektrycznej, a także posłuchać śpiewu Marty przy akompaniamencie Kuby. Nasi goście mają na swoim koncie już nie jeden sukces.

Marta przygotowała piosenkę, której nauczyła śpiewać pierwszaków a Kuba akompaniował przy śpiewie. Pierwszaki bardzo szybko nauczyli się śpiewać. Ale najważniejsze – mogli spróbować zagrać na gitarze klasycznej i elektrycznej. To była bardzo ciekawa lekcja.

Bardzo dziękujemy Marcie i Kubie za pokazanie, że warto mieć swoje pasje, realizować swoje marzenia, być wytrwałym w ćwiczeniach i cieszyć się z tego co się robi.

Dodano 26.03.2018