Mikołajki w szkole

6 grudnia, w Mikołajki Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs międzyklasowy nazwany „Dniem Czapki Mikołaja”. Aby wygrać należało przynieść do szkoły jak największą ilość mikołajowych czapek lub przybrać barwy koloru „mikołajowego”.

W tym dniu niemal wszyscy uczniowie klas IV- VIII i gimnazjum oraz klas młodszych i przedszkola przyszli przebrani za Mikołaja lub posiadali choć jeden czerwony element w swoim stroju. Szkolne sale i korytarze zapełniły się czerwonymi strojami i mikołajowymi czapkami. Konkurs wygrali uczniowie klasy III gimnazjum, którzy uprawnieni są do odebrania nagrody w formie zwolnienia z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi w wybranym dniu grudnia.

Po pierwszej godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV-VII pod opieką wychowawczyń wybrali się do multikina na film pt. „Grinch”. Jest to historia zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia… Uczniowie z zapartym tchem oglądali tą zabawną, pełną ciepła historię świąteczną. Do szkoły wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Chociaż za oknem brak śniegu, to świąteczny nastrój już zagościł w naszej szkole.

Dodano 11.12.2018