Pasowanie na czytelnika

14 lutego okazał się wyjątkowy dla uczniów klasy pierwszej nie tylko ze względu na Święto Zakochanych, które cały świat obchodzi tego dnia, ale przede wszystkim dlatego, że właśnie wtedy po raz pierwszy przekroczyli próg biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Warfołomiejew uczestniczyli w zajęciach czytelniczych i pasowaniu na czytelnika.

Dzieci najpierw miały za zadanie odszukać między regałami kartki z zapisanymi prośbami książki, a następnie musiały je głośno przeczytać i wyjaśnić ich znaczenie. Kolejnym wyzwaniem było rozwiązywanie baśniowych zagadek.

Na koniec pani bibliotekarka, Dorota Spychał, wyjaśniła pierwszakom w jaki sposób korzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej, pokazała karty czytelnika oraz karty książki i wskazała regały z literaturą dla dzieci młodszych.

Ukoronowaniem tego dnia było uroczyste ślubowanie, na pamiątkę którego każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Wszyscy pierwszoklasiści wyszli z zajęć z kolorowymi książkami i obiecywali, że będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej.

Dodano 20.02.2020