Pierwszy dzień wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na gałęziach drzew i krzewów, z radością towarzyszącą temu przebudzeniu. To również czas porządków, których dokonujemy po zimie, kiedy chcemy przygotować się na przyjście nowej pory roku. Odkurzamy stare kąty, wyrzucamy niepotrzebnie gromadzące się przedmioty, otwieramy szeroko okna na powiew świeżego powietrza.

W naszej szkole jak co roku witaliśmy wiosnę w bardzo wesoły sposób. Klasy – 4, 5 i 6 spotkały się na górnym holu szkoły, gdzie, przez Samorząd Uczniowski, zostały zorganizowane potyczki klasowe.

Cała impreza była podzielona na trzy etapy. W pierwszej części uczniowie wykazali się swoją „tężyzną fizyczną”. Bardzo licznie zgłaszali się, aby wziąć udział w zawodach. Między innymi były to: skoki na skakance do tyłu i do przodu; zabawa z hula-hop; rzucanie do celu woreczkami; dmuchanie kolorowych balonów; skoki udające żabę czy bociana i inne.

W części drugiej można było odpocząć od zmagań ruchowych, ponieważ tym razem w zabawę zostały „zaangażowane głowy”.   I tak z każdej klasy wytypowano drużyny, które między innymi miały za zadanie: jak najszybciej ułożyć wiosenne puzzle; do rysunku drzewa dopisać hasła związane z ochroną przyrody; uczniowie wykazali się również znajomością haseł związanych ze zdrowym stylem życia. Ciekawą konkurencją, która szczególnie przypadła uczniom do gustu była zabawa w rozpoznawanie tropów zwierząt.

W trzeciej i zarazem ostatniej już części odbył się długo wyczekiwany pokaz mody wiosennej.

Uczniowie wykazali się dużym poczuciem humoru, ale także pokazali, że mają zdolności w projektowaniu strojów.

Po dokładnym podliczeniu wszystkich punktów jury jednogłośnie stwierdziło, że w potyczkach klasowych 1-sze miejsce zajęła klasa 6; miejsce 2-gie przypadło klasie 5;a miejsce 3-cie klasie 4.

Piękną postawą wykazali się najstarsi uczniowie szkoły podstawowej, którzy swoją cenną nagrodę (dzień bez kartkówki i pytania) oddali najmłodszym uczniom 2-giego etapu edukacyjnego. Również klasa 4 zachowała się ładnie – podziękowała za zabawę i nagrodę głośnym i szczerym „Dziękujemy!”

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dodano 30.03.2014