Przedszkolny punkt mobilności

24.09.2018r. nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w aktywnym spotkaniu w ramach kampanii „Mobilne Przedszkole – Aktywny Maluch”.

Wspólnie rysowali kolorową drogę i testowali hulajnogi. Przedszkole zostało objęte programem „Przedszkolnych Punktów Mobilności”, gdyż nasza gmina jest członkiem stowarzyszenia – Polska Unia Mobilności Aktywnej. Oddział przedszkolny otrzymał hulajnogi balansowe i klasyczne, z których mogą korzystać uczniowie podczas pobytu w przedszkolu jak również wykorzystać na dojazdy z przedszkola do domu.

Kampania realizowana jest w ramach projektu cities. multimodal współfinansowanego z programu Interreg Baltic Sea Region, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Unii Europejskiej. Przedstawiciele Polskiej Unii Mobilności Aktywnej na ręce pani Wójt Anny Sobczuk – Jodłowskiej wręczyli certyfikat informujący, że placówka spełnia wymogi „Przedszkolnego Punktu Mobilności”. Działania w ramach „Przedszkolnych Punktów Mobilności” będę uzupełnione kampanią informacyjno – edukacyjną dla dorosłych podkreślającą korzyści dla dzieci wynikające z aktywnych form mobilności a w szczególności jazdy na hulajnodze.

Dodano 13.10.2018