Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem.

W tym roku wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie mogli obejrzeć Jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Marioli Krawiec w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Przedstawienie poruszyło niejedno serce. 

Po życzeniach dyrektora Jacka Goreńskiego i Przewodniczącej Rady Rodziców Anny Kuźmińskiej oraz wspólnym łamaniu się opłatkiem wszystkie klasy udały się na klasowe wigilie.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Klasa II i III wie, że prawdziwe Święta Bożego Narodzenia nie mogą się obyć bez wspólnego kolędowania i łamania opłatkiem, dlatego też swoje kolędowanie rozpoczęli od szkolnych jasełek śpiewając kolędę. Po szkolnej uroczystości  uczniowie klasy III przedstawili swoje jasełka dla zaproszonych rodziców i kolegów z kl II. Dzieci w przygotowanych, przepięknych kostiumach oraz w symbolicznej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawiły sceny towarzyszące narodzeniu Chrystusa. Zgodnie z tradycją po jasełkach odbyło się klasowe kolędowanie przy Wigilijnym stole.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Z kolei uczniowie klasy II w drodze powrotnej do swojej klasy w zawieszonych butach przed klasą znaleźli niespodziankę – rózgę. Jak się później okazało to był taki świąteczny żarcik, który zrobił im Św. Mikołaj, bo worek z upominkami i listem zostawił pod klasową choinką. Radości nie było końca.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

Spotkanie przebiegało w atmosferze pełnej życzliwości i radości. Świąteczny nastrój udzielił się nam wszystkim.

ŻYCZYMY ŚWIĄTECZNEGO NASTROJU PRZEZ CAŁY ROK!

 

Dodano 04.01.2015