„Utkane opowieści – o lnie”

16.10.2015 uczniowie klasy III udali się wraz ze swoją wychowawczynią do miejscowości Swołowo, w której znajduje się Muzeum Kultury Ludowej Pomorza na zajęcia „Utkane opowieści – o lnie”

Dzieci na początku zajęć poznały historię powstawania  tkanin. Zobaczyły narzędzie jakich używano do obróbki lnu oraz dowiedziały się jak należało go zbierać, łamać i czesać żeby wydobyć z niego włókna z których robiło się nici.

Po zdobyciu tych informacji oraz po pokazie tkania  na krośnie przez prowadzącą zajęcia każde dziecko zasiadło do własnego krosna aby spróbować swych sił w tkaniu chodniczków. Radości było co nie miara, dzieci radziły sobie rewelacyjnie, a największym problemem dla nich okazał się jedynie wybór koloru tkanin na chodnik.

Wycieczka była więcej niż udana; wszyscy byli zadowoleni z przygody, a każdy z uczestników przywiózł ze sobą własnoręcznie wykonany kolorowy dywanik.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

Dodano 29.10.2015