VII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Wiejskich „Wiejsztuk”

15 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbył się VII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Wiejskich „Wiejsztuk”. W wydarzeniu uczestniczyło aż dziesięć grup teatralnych z powiatu słupskiego.

Przegląd organizowany jest w celu: prezentacji umiejętności grup teatralnych szkół podstawowych oraz świetlic wiejskich z terenu powiatu słupskiego, szerzenia kultury żywego słowa, umożliwienia młodzieży konfrontacji dokonań artystycznych oraz pobudzenia kreatywności młodzieży. Tematyka spektakli była dowolna. Zespoły zaprezentowały przedstawienia związane m.in. z niechcianymi zachowaniami społecznymi, codziennym życiem ucznia, bajkami i świętami.

Grupa teatralna z naszej szkoły zaprezentowała przedstawienie „Perkun i Jurata”, które społeczność szkolna miała możliwość obejrzeć podczas uroczystości nadania sztandaru. Była to adaptacja sceniczna legendy o Juracie.

Jury doceniło występ naszych młodych aktorów, przyznając III miejsce w kategorii wiekowej klas V- VIII. Przewodniczący jury, Wiesław Dawidczyk uzasadniał werdykt mówiąc o ciekawym wykorzystaniu pozateatralnych środków wyrazu takich jak multimedia i piosenki. Należy podkreślić, że nasi uczniowie byli najmłodszymi nagrodzonymi w swojej kategorii wiekowej.

W ocenie jurorów tegoroczny „Wiejsztuk” stał na bardzo wysokim poziomie. Nagrody, wśród których znalazły się karty podarunkowe, dyplomy, torby z upominkami od gminy Kobylnica i powiatu słupskiego oraz okazałe paczki ze słodyczami, wręczył Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica.

Gratulujemy sukcesu uczniom i opiekunkom.

Dodano 17.03.2019