„WALENTYNKI W SZKOLE”

14 lutego odbył się w naszej szkole walentynkowy kiermasz ciast pt. „Z miłości do czworonożnych przyjaciół”.

Święto Miłości osłodziły nam przygotowane przez rodziców i uczniów wypieki. Na stołach znalazło się wiele rodzajów domowych ciast, ciasteczek i babeczek, które można było kupić za symboliczne 2 złote. Dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy przyczynili się do powstania tak wielu smakowitych słodkości. J

Ogólnie ze sprzedaży wszystkich smakołyków zebrano około 430,00 złotych. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup karmy dla bezdomnych psów i kotów, podopiecznych słupskiego schroniska.

Zwyczajem walentynkowym jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dlatego dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami oraz liścikami z wyznaniami miłosnymi. W naszej szkole, jeszcze przed „Walentynkami”, Samorząd Uczniowski przygotował skrzynkę, do której uczniowie wrzucali listy którymi chcieli obdarować swoje sympatie. W dniu 16 lutego przedstawiciele SU roznieśli po klasach POCZTĘ WALENTYNKOWĄ.

Dodano 28.02.2018