Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

7 października odbyły się szkolne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły; to bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. W głosowaniu wzięło udział 142 uczniów którzy wybierali swoich reprezentantów spośród 11 kandydatów. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanej karcie. Komisja wyborcza w składzie: Agata Fostacz, Katarzyna Złomańczuk, Oskar Madej, Weronika Twardowska i Szymon Nowak czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów była pani Alicja Glińska.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego oraz Regulaminem wyborów do SU w roku szkolnym 2019/2020 do Samorządu Uczniowskiego wchodzi pięć osób o największej liczbie uzyskanych głosów. I tak decyzją znacznej większości głosujących:

  • przewodniczącym SU został Olgierd Kulwas – uczeń kl. VIII ,
  • zastępcą została Maria Skuza – uczennica kl. VII ,
  • pozostali członkowie Rady SU to – Julia Ziółkowska z klasy VII, Nikodem Łoziński z klasy VIa oraz Wiktoria Laskowska z klasy VIII.

Nowym opiekunem samorządu została pani Anna Lucewicz.

Wybory za nami. Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności!! Teraz czas na spełnianie wyborczych obietnic.

Dodano 10.10.2019