XVII Bieg Olimpijski Kwakowo 2018 już za nami!

19 maja br. w Kwakowie obył się XVII Bieg Olimpijski, który był jednocześnie X Memoriałem im. Piotra Nurowskiego (był prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zginął w smoleńskiej katastrofie lotniczej w 2010 roku).

Na starcie pojawiło się około 800 uczestników (zawodnicy indywidualni i grupy zorganizowane – głównie uczniowie szkół i klubów sportowych). Wśród nich nasza 30 osobowa grupa, która już po raz trzeci wzięła aktywny udział.

Ceremonia otwarcia miała miejsce na boisku miejscowego „Orlika”, skąd po zapaleniu olimpijskiego znicza ruszyli wszyscy na start. Trasa biegu to około 6 km, w większości piaszczystymi ścieżkami leśnymi. Po zakończonym biegu każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i mógł się posilić smaczną grochówką.

W całej imprezie nie wynik był najważniejszy, a promocja aktywności fizycznej i ruchu. Sporą atrakcją dla uczestników była możliwość uzyskania autografu i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z legendami polskiego sportu. W tym roku zaproszenie do Kwakowa przyjęli między innymi Barbara Madejczyk, Mirosława Sagun-Lewandowska, Jan Huruk, Kazimierz Adach oraz paraolimpijczyk Romuald Rasiak. 

Największą uwagę uczestników skupiło jednak losowanie nagród, w którym udział wzięli wszyscy startujący w biegu. Szczęśliwcy, oprócz sprzętu sportowego, mogli odjechać do domu z nowym rowerem górskim. 

Opiekunowie: Beata Sznigirewicz, Alicja Glińska, Katarzyna Kudosz i Andrzej Zawada

Dodano 21.05.2018