Z ortografią za pan brat

12 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej w Zaleskich odbył się XIV Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny, który skierowany był do uczniów klas IV – VI z gminy i miasta Ustka.

Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, kształtowanie kultury języka, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy szóstej – Joanna Bagniuk, Daria Krupińska oraz Zuzanna Mrowiec, przygotowywane przez p. Magdalenę Hajko. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli napisać dyktando oraz rozwiązać szereg zadań sprawdzających teoretyczną wiedzę ortograficzną, a także odpowiedzieć na „pytania ekspertów”.

Poziom uczestników był niezwykle wyrównany, dlatego tym bardziej miło nam poinformować, że w konkursie Daria zajęła II miejsce, a Zuzia zdobyła wyróżnienie!

Mamy nadzieję, że uczestniczki konkursu będą stanowiły inspirację dla swoich rówieśników w dążeniu do wzorowego posługiwania się polszczyzną i równie dobrej znajomości reguł ortografii.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano 15.05.2017