Zdrowe śniadanie w klasie II B

13 października uczniowie klasy II B zakończyli tydzień programu edukacyjnego promującego zdrowe odżywianie. Dla uczniów klasy II B był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie!

Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Śniadanie poprzedzone zostało zajęciami, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Przygotowali kolorowe kanapki, sałatki i szaszłyki owocowo – warzywne oraz tosty do których przyrządzenia użyli zdrowych produktów przyniesionych z domu. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.

Dodano 15.10.2023